Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Promocje
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
46,00 zł 41,00 zł 37,40 zł 33,33 zł
szt.
Krzem - życiodajny pierwiastek
Krzem - życiodajny pierwiastek

Żadna materia żywa, żaden organizm nie może egzystować bez związku krzemu. Jest drugim z kolei po tlenie najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem. W organizmie ludzkim znajduje się około 0.oo68% krzemu, później wraz z wiekiem jego ilość maleje. Zdaniem specjalistów każdego dnia powinniśmy dostarczać do organizmu ok 30 mg krzemu. Zadbanie o włączenie do diety produktów zawierających ten pierwiastek jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży, seniorów oraz osób, które mają za sobą operacje kostne. Ta substancja o niepozornej brunatnej barwie jest bardzo rozpowszechniona w skorupie ziemskiej. Jeśli pominiemy tlen, to jest go tyle, ile wszystkich pozostałych pierwiastków razem wziętych. Nic więc dziwnego, że jego związki tworzą ponad 90% litosfery. Również we Wszechświecie jest go sporo - znajduje się na 7. miejscu pod względem liczby atomów.

Wiadomo również iż substancja ta zawarta w różnych leczniczych roślinach pomaga w zwalczaniu pewnych schorzeń. W postaci herbat preparaty zawierające krzem w chorobach nerek, zapaleniu pęcherza moczowego, krwawieniu z nerek czy również  w gruźlicy. W chorobach kobiecych zalecano nasiadówki w kąpieli, do której dodawano kwas krzemowy.

Dziś niedobór krzemu może powodować liczne problemy zdrowotne takie jak:

  • miażdżyca tętnic,
  • epilepsaja,
  • zwapnienie tkanek miękkich,
  • wylew,
  • zawał,
  • cukrzyca,
  • zapalenie wątroby,
  • rak,
  • grypa,
  • reumatyzm.

Poza tym braki w odniesieniu do tego pierwiastka  przyśpiesza starzenie się skóry, zwiększa łamliwość paznokci oraz potęguje wypadanie włosów. Brak krzemu osłabia odporność organizmu, sprawia, że kości stają się kruche i bardziej wrażliwe na urazy, konsekwencją tego może być rozwój osteoporozy. Krzem zatem można określić mianem pierwiastka młodości dzięki któremu szybciej zregenerujemy tkanki naszych organizmów zachowując zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Kamil Gąsowski

 

Polecamy:
- balsam krzemowy - do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych
- mydło krzemowe - uzupełnia niedobory krzemu w skórze
- szampon krzemowy - do wszystkich rodzajów włosów, wzmacnia i regeneruje

 


Literatura
Węglorz K., Bereza M. (2007). Biologiczne znaczenie krzemu oraz jego interakcje z innymi pierwiastkami. Wiadomości zootechniczne, R. XLV (2007) 4: 67-70 
Źródło internetowe:  http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/zasady-zywienia/krzem-a-zdrowie-krzem-na-wlosy-paznokcie-stawy-i-nie-tylko_40160.html (dostęp:  13.08.2017) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl