Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Promocje
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
46,00 zł 41,00 zł 37,40 zł 33,33 zł
szt.
Krzem – jeden z najważniejszych pierwiastków życia
Krzem – jeden z najważniejszych pierwiastków życia

Krzem – jeden z najważniejszych pierwiastków życia
Maria Sałyga
wykład wygłoszony na Konferencji Wellness, 23 listopada 2014, Centralna Bibliotek Rolnicza

Krzem jest to bardzo szerokie pojęcie, wszyscy mamy w głowie, z chemii jak się uczyliśmy, że jest to pierwiastek o symbolu Si. W przyrodzie występują związki krzemu. Krzem w czystej postaci nie występuje. Nie ma w przyrodzie czystego pierwiastka Si. To wszystko co nas otacza – skały, piaski to są związki krzemu. Takie związki nie są przyswajalne przez żywe organizmy. Jedynym przyswajalnym związkiem jest tak zwana uwodniona krzemionka inaczej zwana kwasem ortokrzemowym. Taki związek krzemu występuje we wszystkich zielonych roślinach na całej kuli ziemskiej oraz w roślinach morskich. W dawnych czasach kiedy mieliśmy zdrowe środowisko, zdrowa czysta woda, czyste powietrze nie było problemu z dostarczeniem krzemu do organizmu. W tej chwili mamy przetwarzaną żywność, uzdatnianą, po prostu coś tam jest zawsze dodawane i ten wspaniały krzem, który nam służył od tysięcy lat jest niszczony przez działalność człowieka. Dlatego jest bardzo ważne, żeby dodatkowo dostarczać krzem do organizmu.
Może wspomnę jeszcze o takiej rzeczy. Ja prowadzę małą firmę, dostałam w swoje ręce spuściznę po profesorze Wacławie Tuszyńskim, który wszystko to wymyślił o czym będę mówiła. To była taka jego idea-fix. Całe życie zajmował się chemią krzemianu. Skończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, wydział Szkła i Ceramiki. I zupełnie przypadkowo udało mu się w warunkach laboratoryjnych uzyskać uwodnioną krzemionkę, taką jak występuje właśnie w zielonych roślinach. I założył przed wielu laty firmę innowacyjną Prometeusz, bo powiedział że tak jak Prometeusz przyniósł ludziom ogień, tak on chciał dostarczać im krzemionkę.

Slajd:
KRZEM – pierwiastek nieodzowny dla każdego organizmu, od wielu pokoleń był znany i wykorzystywany przez medycynę ludową. 
Wywary z ziół nieususzonych o dużej zawartości krzemu były stosowane do leczenia różnych stanów zapalnych, trądziku różowatego, schorzeń skóry, grzybic, łupieżu, kruchości paznokci, wypadania włosów i innych.
Podstawową bazą chemiczną wszystkich „kosmetyków krzemowych” jest KWAS ORTOKRZEMOWY - H4SiO4NH2O

Pan profesor po otrzymaniu krzemionki poszedł dalej i na jej bazie stworzył cały szereg kosmetyków krzemowych.

Krzem jest drugim pierwiastkiem po tlenie, jeżeli chodzi o procentowe zapotrzebowanie żywych organizmów. Tlenu potrzebujemy do życia około 21 procent, krzemu około 16. Dlatego to jest tak istotny pierwiastek, tak bardzo ważny i przez wielu bardzo niedoceniany. Bez tlenu będziemy się dusić, jeżeli nie będziemy mieć dostatecznej ilości krzemionki to nie będziemy się dusić, ale nie będziemy wiedzieli co się dzieje. Bo na przykład zaczną wypadać włosy, łamać się paznokcie, pękać naczynka, czy pojawią się zmarszczki. To są wszystko niedobory tego wspaniałego krzemu, który nie jest lekiem, a bez którego nasze komórki nie potrafią normalnie funkcjonować.
Kosmetyki krzemowe, które są stworzone na bazie tej uwodnionej krzemionki, mają zbawienne działanie jeśli chodzi o cały nasz organizm, zapobiegają wypadaniu włosów, nie ma zjawiska swędzenia skóry. Jeden z preparatów ma w swoim składzie naturalną kawę – jest to szampon o nazwie przeciwłupieżowy i przeciwłojotokowy. W klinice dermatologicznej, w której został przebadany, profesor który robił badania powiedział, że nigdy w życiu nie spotkał się z takim dobrym produktem. Krzem i kawa tworzą wspaniały duet, którym można się wspomóc przy problemach z łojotokami czy łupieżem skóry. Co jest jeszcze istotne wszystkie szampony krzemowe nie złuszczają naskórka, jak większość produktów dostępnych w aptece. Wydaje się że szampon pomógł, bo razem z łupieżem złuszczył naskórek i nie mamy chwilowo problemu, który nam doskwierał. Niestety po kilku tygodniach naskórek odrasta i problem wraca.


Slajd:
Krzem:
usuwa z komórek toksyczne substancje,
poprawia kondycję tkanki łącznej
wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom
zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej
zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka
usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze, szczególnie w okolicach szyi i ust, poprawia wygląd skóry
zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry
usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym
usuwa ból w pasie spowodowany niedoborem kwasu ortokrzemowego
ogranicza wypadanie włosów i przyśpiesza ich wzrost
zwiększa wytrzymałość paznokci i wpływa na ich wzrost

Na początku mojej kariery zawodowej związanej z krzemem miałam takie zdarzenie. Mój tata – miał 80 lat i miał notorycznie otwierający się żylak na prawej nodze nad kostką, w takim bardzo newralgicznym miejscu i kilkakrotnie musiałam w nocy do niego wzywać pogotowie, bo bałam się , że z powodu upływu krwi mojego taty może już nie być. W momencie kiedy zaczęłam pracę u pana profesora dostałam w swoje ręce taką właśnie krzemionkę i podałam ją mojemu tacie. I proszę mi uwierzyć, że po jednym miesiącu żylak się zagoił. I dopóki ojciec żył nigdy już nie miał problemów z żylakami. 
Nie wiem dlaczego, ale medycyna akademicka podchodzi do tego pierwiastka po macoszemu. Zawsze jak idę do lekarza każe mi zbadać poziom magnezu, potasu, sodu, ale o krzemie się nie wspomina. Właśnie w takim słoiczku, który Państwo widzicie to jest czysta uwodniona krzemionka. To jest coś takiego, jakbyście się Państwo zaparli i chcieli wydobyć z rośliny uwodnioną krzemionkę, to właśnie taki związek krzemu znajduje się w tym słoiczku.

Jeżeli chodzi o ten pierwiastek, to pierwszym człowiekiem który się zainteresował krzemem był Ludwik Pasteur, następnie w Polsce ksiądz profesor Sernak. Napisał pracę naukową, ale taką teoretyczną. A pan profesor Tuszyński zajął się praktyczną stroną i wprowadził to w życie. Badania naukowe, które były prowadzone nad uwodnioną krzemionką odbywały się w ubiegłym stuleciu, czyli w wieku XX, w Stanach Zjednoczonych i w byłym Związku Radzieckim. I wszystkie te opisy i to co jest powiedziane o krzemie zostało udowodnione/zbadane, że to rzeczywiście jest pierwiastek życia. Jeżeli brakuje krzemionki w naszych komórkach to po pewnym czasie ta komórka może na przykład zacząć chorować. Można powiedzieć, że niedobór krzemionki w organizmie prowadzi do rozwoju wszystkich chorób, chociaż krzem nie jest lekarstwem. Ale musi go być ok 16% w ludzkim organizmie, żebyśmy mogli poprawnie funkcjonować. Składamy się właściwie ze wszystkich pierwiastków, ale ta tablica o której się uczymy w szkole dzieli się na pierwiastki makro i pierwiastki mikro. I niektóre z nich tak jak fluor są nam podawane w nadmiarze. przed fluorem to tak naprawdę powinniśmy się trochę bronić, bo może nam zrobić więcej złego niż dobrego. 

Wszystkie preparaty LIMBA zwierają uwodnioną krzemionkę. Krzem w słoiczku nie zawiera żadnych konserwantów, jest tylko pasteryzowany w parze wodnej. Jeden słoiczek jest pasteryzowany przez 4 godziny, żeby miał jakąś trwałość, żeby go można było postawić na półce, bo inaczej bardzo szybko by uległ zepsuciu, gdyż krzem bardzo szybko wchodzi w reakcje ze wszystkim co spotyka na swojej drodze. Jest bardzo wrażliwy na ekstremalne temperatury, czyli na upał i na mróz oraz na alkohol. Wchodzi w reakcje z alkoholem. Jeśli ktoś na przykład wypije sobie trochę wina i ma taki szmerek w głowie i weźmie sobie łyżeczkę krzemu to bardzo szybko wraca do równowagi. Także mogę Państwu polecić, jak ktoś lubi winko czy piwo to może się w ten sposób zneutralizować. 

Slajd:
Działanie kwasu ORTOKRZEMOWEGO:
poprawia kondycję tkanki łącznej
wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom
zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej
zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka
usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze, szczególnie w okolicach szyi i ust, poprawia wygląd skóry
zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry
usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym
usuwa ból w pasie spowodowany niedoborem kwasu ortokrzemowego
ogranicza wypadanie włosów i przyśpiesza ich wzrost
zwiększa wytrzymałość paznokci i wpływa na ich wzrost
usuwa dolegliwości związane z występowaniem żylaków na nogach i w odbytnicy
ułatwia proces trawienia

Co jest bardzo istotne, wiele osób nie wiedząc o tym ulega sugestii, bo zielarze na przykład podają że w skrzypie polnym jest dużo krzemu. To jest prawdą, ale w świeżym. Jeszcze taka mała dygresja, żebyśmy mogli zaspokoić zapotrzebowanie naszego organizmu na krzem to powinniśmy jeść dziennie 1,5 kg skrzypu polnego, w dodatku świeżego. Czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego że to jest w zasadzie całkiem nierealne, bo nikt by tyle nie zjadł. Natomiast suszone zioła, które są oferowane i np. opowiada się, że trzeba moczyć skrzy polny suszony i że się wtedy uwalnia krzem lub się gotuje ten skrzyp. To można między bajki włożyć, dlatego że po odparowaniu wody z ziół krzem przekształca się w zupełnie inny związek chemiczny, który nazywa się silikażelem lub bezwodnikiem kwasu krzemowego. I tam już nie ma tej formy krzemu, która nam służy. I żadne moczenie ani gotowanie nie uwodni ponownie tej bezwodnej formy krzemu. 
I taki przykład: jeżeli by uwadniał się bezwodny krzem to czy przez miliony lat morza, które nas otaczają nie miałyby czasu żeby rozpuścić plaże nadmorskie? A te kryształki, które leżą to są właśnie kryształki bezwodnego krzemu. Nic takiego się nigdy nie stanie. uwodnioną krzemionkę można przekształcić w bezwodną formę odparowują ją, To się może samo zdarzyć, jak się słoiczek otworzy i pozostawi otwarty, ale już żadne dolewanie wody ani moczenie nie wróci tego do pierwotnej postaci. 
Dlatego tak ważne jest żeby wiedzieć, że świeże rośliny zawierają tą uwodnioną krzemionkę, owoce również, natomiast suszone niestety nie. Mleko wszystkich ssaków, dobre mleko też zawiera uwodnioną krzemionkę. Jeżeli krówka chodzi po zdrowej łące, która nie jest chemizowana, to w mleku właśnie znajduje się uwodniona krzemionka. 
Jeszcze wspomnę, że moja mama i babcia mówiły mi, że dawnymi czasy nie były znane takie zjawiska jak przetłuszczanie się włosów, czy trądziki młodzieńcze. Bo wtedy była zdrowa żywność i zdrowa woda i krzemionki była dostateczna ilość. Organizm mógł bez trudu zdobyć jej tyle ile potrzebował. Oczywiście inne pierwiastki też są ważne. Ja mówię w tej chwili o krzemie, bo tak jak wspomniałam jest to pierwiastek drugi po tlenie, bez którego nasze organizmy nie będą normalnie funkcjonować. 
Polecam Państwo tonik – to jest woda wysycona krzemem – idealnie oczyszcza skórę, czy krem, czy szampony, no i oczywiście krzemionkę w słoiczku.
Serdecznie dziękuję za uwagę i zapraszam do sklepu platforma-zakupow.pl


Produkty krzemowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl