Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Promocje
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
46,00 zł 41,00 zł 37,40 zł 33,33 zł
szt.
W przyjaźni ze słońcem.
W przyjaźni ze słońcem.

Powrót z wymarzonych wakacji z piękną opalenizną to bez wątpienia dodatkowy atut każdego urlopu. Turystyczne podboje to doskonała okazja do chwytania promieni słonecznych, które są naturalnym źródłem witaminy D3 odpowiedzialnej za zdrowe kości i endorfiny poprawiającej nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać o zdrowym rozsądku w przypadku kąpieli słonecznych, gdyż zbyt długie przebywanie na słońcu może stać się przyczyną poważnych uszkodzeń skóry .

W nadmiarze przenikające do ziemi promieniowanie słoneczne może prowadzić do stanu zapalnego zewnętrznej warstwy skóry potocznie nazywanego oparzeniem. Objawy oparzenia takie jak: zaczerwienienie, pieczenie, ból czy pęcherze mogą powodować długotrwały dyskomfort. Niemniej jednak nie mają one tak niebezpiecznego zasięgu jak czerniak (najbardziej złośliwy nowotwór skórny powstały w wyniku intensywnego przebywania na słońcu ), czy udar słoneczny (medyczny przypadek będący bezpośrednim skutkiem przegrzania organizmu ). Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w odniesieniu do promieniowania słonecznego. Promieniowanie to dzieli się na trzy kategorie:

  • Promieniowanie UVA- promieniowanie długofalowe nazywane też promieniowaniem ultrafioletowym. Promieniowanie to przenika bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Niszczy włókna kolagenowe, a tym samym potęguje rakotwórcze konsekwencje promieniowania słonecznego.

  • Promieniowane UVB- średniofalowe promieniowanie, przenikające płycej niż wyżej opisane UVA . Promieniowanie średniofalowe jest odpowiedzialne za wytwarzanie pozytywnej w działaniu witaminy D3. W nadmiarze jednak to ono powoduje szereg oparzeń skóry.

  • Promieniowanie INTRA RED- promieniowanie cieplne (podczerwone), nieodpowiednie dawki promieniowania IR są bezpośrednią przyczyną przegrzania organizmu wskutek czego często dochodzi do wspomnianego powyżej udaru.

W tym miejscu warto jest podkreślić ,iż skóra posiada naturalny system ochrony zarówno przed promieniami UVA, jak i promieniami UVB. Warto jest wspomóc ten mechanizm specjalistycznymi kosmetykami zawierającymi szereg filtrów ochronnych. Opalanie korzystnie wpływa na organizm człowieka pod warunkiem unikania długotrwałego przebywania na słońcu. Zwłaszcza w porach dnia kiedy jest ono najbardziej intensywne. Podczas słonecznych wakacji aplikuj krem co najmniej na 30 minut przed wyjściem na plażę. W tym czasie utworzy on powłokę ochronną, która skutecznie zabezpieczy Cię przed przykrymi konsekwencjami. Pamiętaj by kremy i olejki, których używasz miały aktualny termin przydatności. Nowy produkt odznacza się większą skutecznością. Równie istotne jest dobieranie kosmetyków zgodne z rodzajem Twojej skóry. Jeśli jest ona tłusta wybieraj delikatniejsze emulsje, kiedy zaś masz suchą skórę zainwestuj w produkty wysoko natłuszczone (kremy i olejki). Wspomagaj się adekwatnym do pogody ubiorem i dietą (produkty bogate w beta-karoten przyśpieszą proces opalania i utrwalą jego efekt).

Najskuteczniejszym sposobem na uchronienie się przed zgubnymi konsekwencjami nadmiernego słońca jest rozsądne korzystanie z jego promieni połączone z wykorzystaniem kosmetyków z filtrami przeciwko promieniowaniom UVA i UVB. To wszystko sprawi iż z urlopu wrócisz zaprzyjaźniony ze słońcem i swoją opalenizną.
Ważne jest też, aby po opalaniu nawilżyć odpowiednio skórę i pokryć ją kremem, który zapewni, że opalenizna zostanie z nami na dłużej, a skóra będzie ładna i błyszcząca.

Kamil Gąsowski

 

Polecamy:

Na letnie dni:

 

Literatura:

  • Cena urody – Katarzyna Bosacka, Maria Noszczyk (Prószyński i S-ka, 2004)

  • M. Pacholczyk, T. Ferenc, J. Czernicki: Wpływ słonecznego promieniowania ultrafioletowego (UV) na organizm człowieka Część I: Charakterystyka wybranych właściwości fizykochemicznych i biologicznych promieniowania UV.; Zakład Biologii i Genetyki Medycznej, Katedra Nauk Podstawowych w Łodzi 2014

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl