Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Promocje
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
Zestaw Szampon z kolagenem i elastyna + Balsam do stóp
46,00 zł 41,00 zł 37,40 zł 33,33 zł
szt.
4 powody, przez które w Twoim organizmie brakuje krzemu
4 powody, przez które w Twoim organizmie brakuje krzemu

Niemalże codziennie możesz natrafić w telewizji na reklamę tabletek, szamponów i innych specyfików produkowanych masowo i mających niewiele wspólnego z naturalnymi kosmetykami, które powinny być biologicznie czynne. Zanim jednak sięgniesz po suplementy lub jednak naturalne kosmetyki i preparaty poznaj przyczyny braku krzemu w organizmie.

 

Po pierwsze - niedobór krzemu w pożywieniu.

Szukasz pożywienia bogatego w krzem?

Musisz wiedzieć, że od kilku dziesięcioleci glebę w Polsce i na świecie alkalizuje się wapnem czyli dodaje się związki zasadowe w celu zneutralizowania kwasów lub nadania zasadowego charakteru. Po co? Żeby lepiej rosło to, co chcą posadzić. Czym? Wapnem i jego solami do pH ok. 6,2 co sprawia, że wartościowy krzem zamienia się w nierozpuszczalne sole. I co z tego? Sprawa jest dość prosta - rośliny, które rosną w takiej glebie, a także zwierzęta, które są nimi karmione mają niedobory krzemu. Co za tym idzie, człowiek żywiący się tymi roślinami i zwierzętami przyjmuje ich jeszcze mniej!

 

Drugim ważnym czynnikiem, który zubaża zawartość krzemu w pożywieniu jest oczyszczanie i poddawanie rafinacji co prowadzi do usunięcia mikroelementów, w tym krzemu, z produktów roślinnych. 

Po drugie - możesz cierpieć na zaburzenia wchłaniania krzemu z przewodu pokarmowego.

Uważasz, że jak zajadasz wapń to jest super dla Twojego organizmu? Musisz wiedzieć, że wapń i krzem antagonizują się czyli zwalczają. Jak to możliwe? Spożywanie wapnia w dużej ilości, przez dłuższy okres czasu eliminuje wchłanianie krzemu już w przewodzie pokarmowym. Dzieję się tak dlatego, że wapń jest bardziej aktywnym pierwiastkiem. Nieświadomie można stwierdzić, że wszystko samo się wyrówna. Niestety nie! Brak krzemu zaburza równowagę wapnia i fosforu co prowadzi do tego, że w organizmie zacznie się gromadzić za dużo wapnia lub fosforu. 

Pojawia się także nierównowaga pomiędzy pierwiastkami odpowiadającymi za przemiany energetyczne w organizmie. To prosta droga do transmineralizacji szczególnie wapnia czyli przesunięcia z przestrzeni pozakomórkowej do wnętrza komórek. Brzmi naukowo? Jest jednak dość proste. Konsekwencje takiego stanu są następujące - w przypadku niedoboru wapnia dochodzi do zwiększenia poziomu strontu. Efekt jest taki, że stront traktowany przez organizm w podobny sposób jak wapń może być wbudowany w strukturę kości. Najbardziej szkodliwe jest to dla organizmu, który jest w fazie wzrostu. Niedobór krzemu sprawia, że wapń nie może z kości "wyjść". 

Dość skomplikowane? A jednocześnie całkiem proste? 

 

Po trzecie - czy wiesz, że jest duże prawdopodobieństwo, że cierpisz na dysbakteriozę? Ta skomplikowana nazwa to po prostu zaburzenie składu flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym. Mówiąc po prostu, to brak bakterii lub ich zbyt mała ilość w jelitach. Oczywiście tych bakterii, które są pożyteczne dla człowieka!

Ciągły stres, przetworzona i mrożona żywność często zawierająca antybiotyki, duża ilość cukrów prostych, leczenie antybiotykowe skutkuje tym, że skład flory jelitowej odbiega od normy. Nie będzie to miłe co teraz przeczytasz ale jest prawdziwe i warto się nad tym pochylić. Skutkiem powyższego jelita cierpią na chroniczną grzybicę co pociąga za sobą niedobory krzemu w tkankach. Można zapytać gdzie jelita, a gdzie tkanki? Krzem jest wyciągany do kompleksowania patogennych grzybów,. Skąd wyciągany? Z tkanek, w których pojawia się niedobór.

 

Po czwarte - i to na dzisiaj ostatnie co musisz wiedzieć - powodem ubożenia krzemu jest jego nadmierne zużycie.

Trudno jest o tym pisać, a jeszcze trudniej myśleć. Niestety zdarza się, nawet dość często, że organizm ludzki nawiedzają pasożyty. Warto robić co jakiś czas badania, ponieważ żerując na gospodarzu potrzebują do wzrostu krzemu. Skutkiem tego jego poziom w organizmie szybko maleje. Pamiętaj, że bóle głowy, kaszel, brak apetytu, brak energii, złe samopoczucie są jednym z symptomów. 

Pamiętaj jednak, że dbając o swój stan zdrowia i prawidłowa zawartość krzemu w organizmie możesz w łatwy sposób zadbać o to, żeby żyło Ci się lepiej i zdrowiej. Zawsze używaj biologicznie aktywnych kosmetyków i preparatów. Szukaj takich, których pochodzenie jest znane.

Czy musisz po omacku wyciągać rękę po produkty krzemowe?

Nie, czytaj, dopytuj lub śledź nasz newsletter ŚWIAT-KRZEMU, to ciekawa i dostępna wiedza dla tych, którym zależy na zdrowiu i świadomości tego, w jaki sposób można dbać o zdrowie.

 Może Ci się przydać:)

Balsam krzemowy

lub 

Zestaw 2 Balsamów krzemowych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl